• Piestové skúšobné stanice PP
    ...presnosť a výkon bez kompromisov
  • Stroje a zariadenia pre výrobu kanýl a lanciet
    ...od výroby trubky, cez brúsenie až po finálnu kontrolu
Zariadenie pre omieľanie trubiek
Zariadenie pre omieľanie trubiekTechnológia omieľania slúži na zaoblenie ostrých hrán a zjednotenie povrchu trubiek injekčných ihiel alebo lanciet v hromadnej výrobe. Táto technológia sa skladá z omieľacieho zariadenia, separátora a ukladacieho zariadenia.

Omieľacie zariadenie

Elektromotor s prevodovkou poháňa dva rovnobežné valce, na ktoré sa položia dva alebo štyri odhrotovacie (omieľacie) bubne. Bubon má na okrajoch dve kruhové príruby, medzi ktorými je osemhranná nádoba. Z čela príruby bubna je plniaci otvor, cez ktorý sa dávkujú v správnom pomere neodhrotované trubky, ďalej omieľacie telieska a čistiaca kvapalina. Plniaci otvor sa hermeticky uzavrie a bubon sa položí na rotujúce valce, tým sa začína proces omieľania. Po uplynutí stanoveného času omieľania sa obsah omieľacieho bubna vysype do separačného bubna.

Separátor kanýl

Zariadenie je určené pre oddeľovanie omieľacích teliesok a kanýl. Oddeľovanie sa robí v bubni s drážkami, ktorý je ponorený vo vode a otáčaný elektromotorom s prevodovkou. Kanyly prepadávajú do nádoby a omieľanie telieska zostanú v bubni.

Ukladacie zariadenie

Zariadenie je určené na ukladanie kanýl do paliet po omielaní. Základnú časť zariadenia tvorí ukladací prípravok, tj. mriežka s obdĺžnikovými okienkami, do ktorých padajú trubičky.


NázovHodnota
Výška zariadenia430 mm
Šírka zariadenia2000 mm
Dĺžka zariadenia460 mm
Hmotnosť zariadenia70 kg
Elektrické napätie3x400V/50Hz; 550W
Počet bubnov2 ks (4 ks)
Objem bubna5 l